Facebook anmeldelser
Google anmeldelser
Betalingskort
Hurtig levering Altid 14 dags returret Gratis levering ved køb over 700,00 kr.

Zink Lokkekald til gråand – ATM Green Machine

399,00kr.

På lager på shoppen
Klar til hurtig levering
Varenummer (SKU): 810280060270 Kategorier: , , , ,
Double Reed Andekald med Z-cut tonekanal Spændende nyskabelse fra Zink Calls med den innovative Z-Cut No-Stick tonekanal, der ud over at gi..
Mere info.

Beskrivelse

Double Reed Andekald med Z-cut tonekanal

Spændende nyskabelse fra Zink Calls med den innovative Z-Cut No-Stick tonekanal, der ud over at give dig en bedre mulighed for at variere din kalden, også sikrer at tonebladet (reedet) ikke sætter sig fast på grund af spyt eller kulde. Et irriterende moment, der i fremtiden ikke vil ødelægge dine muligheder for at opleve de store øjeblikke, når du er afsted.

Dette kald er skabt til at supplere det legendariske gråandekald PH-2 (Power Hen 2) fra Zink Calls. 

ATM Green Machine er perfekt til gøre det sidste stykke arbejde, når ænderne kommer tættere på. Det være sig når du er på andejagt i mosen, ved vandhullet eller på åbent vand, hvor det kun blæser let.

Som de øvrige lokkekald fra Zink Calls er ATM Green Machine nemt at bruge. Både for begynderen, men også for dig, der har mærket suset, når ænderne reagerer på din kalden og kommer ind på stive vinger.

Lokkekaldet er produceret i USA, håndtunet og gennemtestet af teamet bag Zink Calls med Fred Zink i spidsen.

Fremstillet i frostsikkert Polycarbonat.

Webbureau ITTP